Miraç Kandili Dua

By | January 30, 2022

Miraç Kandili Dua. Çünkü bu gece peygamber efendimize ve ümmetine namaz hediye edilmiştir. Miraç kandili vesilesiyle, dini görevlerini yerine getirecek ve o günü ibadet etmeye ayıracak olan müslümanlar, peygamber efendimiz hazreti muhammed mustafa'nın (s.a.v) sünnetlerini de yerine getirmek istiyor.

Miraç Kandili Dua... YouTube
Miraç Kandili Dua… YouTube from www.youtube.com

Miraç kandilin de dua ederken bir çoğumuzun bazı sıkıntılardan kurtulmak yada maddi yönden dua etmekten önce kesnlikle ahiretiniz için öncelik olsun. Miraç kandil gece duası ve anlamı. Miraç kandili duasıkanalımıza abone olmayı unutmayınız :

2022 Diyanet Dini Günler Takvimine Göre 3 Şubat'ta Regaib Kandili Idrak Edildi.

Mi̇raç kandi̇li̇ di̇leği̇n kabul olmasi i̇çi̇n. 2022 yılı miraç kandili, 27 şubat pazar akşamını 28 şubat pazartesi gününe bağlayan geceye denk geliyor… af ve mağfiretin sağanak sağanak yağacağı bu mübarek gecede yani miraç kandili’nde nasıl dua etmeliyiz? İşte, miraç gecesi yapılacak ibadetler:

Muhammed’in Allah’ın Huzuruna Çıkarıldığı Miraç Gecesi Fatih Camii’nde Gerçekleştirilen Miraç Kandili Özel Programıy.

Beş vakit namaz farz kılınmıştır. 100 kere subhanallahu velhamdülillahi velailahe illallahu allahuekber vela havle vela kuvvete i̇llabillahil aliyyulaziym zikri okunur. Müslümanların öncüsü, alemlerin nuru hz.

Aynı Zamanda Arınma, Yücelme Ve Kulluğun Zirvesine Erişmenin Yollarını Da Öğretmiştir.

Miraç gecesinde edilen dualar geri çevrilmez. Miraç, rahmet peygamberi (s.a.s)’nin allah’ın sonsuzluğu, yüceliği ve o’nun nihayetsiz kudretine yaptığı en görkemli şahitliktir. Yatsıdan sonra 3 selamla (4er 4er) 12 rekat namaz kılınırkurandan kolaya gelen okunabilir.

2 Şubat 2022 Itibariyle Recep Ayına Dolayısıyla Müslümanlar Için Önemli Kabul Edilen Üç Aylara Girilmiş Oldu.

Çünkü bu gece peygamber efendimize ve ümmetine namaz hediye edilmiştir. Miraç kandili vesilesiyle, dini görevlerini yerine getirecek ve o günü ibadet etmeye ayıracak olan müslümanlar, peygamber efendimiz hazreti muhammed mustafa'nın (s.a.v) sünnetlerini de yerine getirmek istiyor. Şubat ayının sonlarına doğru müslümanların yoğunlaştığı konulardan biri miraç kandili oldu.

Üç Aylara Girmemizle Birlikte Müslümanlar Için Önemli Olan Kandillerde Okunacak Dualar Ve Sevdiklerimizde Gönderebileceğimiz Mesajlar Araştırılmaya Başlandı.

Miraç kandili duası (mirac kandili duası) rabbim dualarınızı kabul eylesin.bundan sonraki dualar için kanalımıza abone olup z. İşte kandil gecesi okunabilecek türkçe dualar; İşte kandil gecesi okunabilecek türkçe dualar;

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *